Халеп е полуфиналистка в Дубай

Симона Халеп се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2.9 милиона долара. Заемащата второ място в световната ранглиста румънка постигна обрат в три сета с 3:6, 6:2, 6:2 срещу Арина Сабаленка.

Халеп изостава в резултата, след като загуби началния си удар в осмия гейм на първата част. Срлед това шампионката от "Уимбълдън" 2019 направи общо пет пробива в следващите два сета, за да победи след 99 минути. На полуфиналите Симона Халеп ще играе срещу Дженифър Брейди (САЩ).

Петра Мартич се наложи със 7:6 (4), 6:1 над Анет Контавейт и също се класира за полуфиналите. Осмата в схемата хърватка поведе с 5:3 в тайбрека на първата част, за да вземе аванс след 7:4. Във втория сет 29-годишната Мартич направи два пробива и лесно се поздрави с успеха след 102 минути. На полуфиналите хърватската тенисистка ще играе срещу Елена Рибакина от Казахстан.