Томова стигна четвъртфиналите в Глазгоу

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Глазгоу (Великобритания) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 3 в схемата Томова победи Рихел Хогенкамп (Нидерландия) с 4:6, 6:3, 6:3 след 2:13 часа игра.

В първия сет българката поведе с 4:1, след което загуби следващите пет поредни гейма. Във втората част Томова направи пробив за 5:2 и без проблеми изравни резултата. В решителния трети сет българката взе подаването на съперничката си за 5:3 и при свой сервис затвори мача.

На четвъртфиналите утре Томова ще играе срещу хърватката Яна Фет.