Черно море приема Дунав в Суперлигата

Волейболистите на Черно море (Варна) приемат Дунав (Русе) в първи двубой от седемнадесети кръг в Суперлигата при мъжете. Мачът е днес, 20 февруари (четвъртък) от 18:00 часа във варненската зала "Христо Борисов".

Срещата противопоставя отбори от втората шестица на първенството, като се очаква оспорван и интересен двубой. Домакините от Варна заемат единадесета позиция във временното класиране с четири победи, дванадесет загуби и 9 точки. Представителите на Русе са девети с шест победи, десет загуби и  и 19 точки.

Успехът е изключително важен и за двата съперника, като те ще се борят с всички сили за него. Победа за домакините ще има даде възможност да се върнат на комфортното десето място в таблицата, от където бяха изместени от състава на Арда, след победата му над Марек с 3:0 гейма в отложен мач , който се игра вчера. Успех за гостите пък ще им даде възможност да прогресират нагоре, като ще могат да изместят ЦСКА и да заемат осма позиция в подреждането.

Останалите мачове от този кръг са на 21 и 22 февруари (петък и събота).