Халеп на косъм от отпадане, румънката спаси мачбол и продължава напред

Водачката в схемата Симона Халеп бе на ръба на отпадането от турнира в Дубай. Румънката обаче спаси мачбол и прекърши участващата с “уайлд кард” тунизийка Онс Жабур с 1:6, 6:2, 7:6 (7) във вълнуваща битка от втория кръг. Халеп спаси мачбол при 7:6 точки за Жабур в тайбрека на решаващия трети сет и в крайна сметка се добра до 1/4-финалите, където ще срещне Арина Сабаленка (Беларус).

В първия сет Жабур взе пет поредни гейма и затвори частта с 6:1. Във втората част пък доминираше Халеп, която поведе с 3:0 и 5:1 в резултата, а малко след това изпрати двубоя в решаващ трети сет. В него румънката отново поведе с 3:0, но този път тунизийската й съперничка успя да обърне нещата в своя полза. Жабур не само върна пробива, но и реализира брейк за 6:5. Халеп обаче отговори с рибрейк на нула и победителката трябваше да бъде определена в тайбрек.

В него Халеп пропиля три поредни мачбола при 6:3, като загуби 4 поредни точки и Жабур бе само на точка от победата при 7:6. Следващите три точки обаче бяха спечелени от Халеп и тя успя да се пребори за трудната, но сладка победа срещу 1/4-финалистката от тазгодишното Открито първенство на Австралия.