Монтана удари Левски в София в отложен мач (видео + галерия)

Волейболният отбор на Монтана записа втора поредна и общо 12-а победа в Суперлигата на България за мъже. Момчетата на Даниел Пеев нанесоха 5-а поредна загуба на Левски, след като го удариха като гости с 3:0 (26:24, 27:25, 25:23) в отложен мач от 15-ия кръг, игран тази вечер пред едва около 150 зрители в зала "Универсиада" в столицата.

43 Левски - Монтана

Така монтанчани са на 4-о място във временното класиране с 12 победи, 4 загуби и 36 точки, колкото има и 3-ия Добруджа, но с по-добри показатели. Левски пък остава 6-и, но вече с 8 победи, 8 загуби и 22 точки. В редовния 17-и кръг Монтана приема ЦСКА, докато "сините" са домакини на Арда (Кърджали). И двете срещи са в събота (22 февруари).

Треньорът на Левски Андрей Жеков бе наказан за тази среща и нямаше право да води тима. В негово отсъствие помощникът му Никола Димитров даваше указания край полето.

Първата част бе изключително оспорвана. Играта се водеше точка за точка, но все пак в края Левски имаше два геймбола при 24:22. Монтана обаче оказа съпротива и изравни при 24:24, след което измъкна и гейма с 26:24. И втория гейм протече почти по идентичен начин, особено в края. Левски имаше преднина от 12:8, но Монтана бързо настигна домакините. В края "сините" отново взеха аванс от две точки при 23:21, но гостите изравниха, а малко след това спечелиха и тази част след 27:25. И третият гейм бе равностоен, като и в него Монтана бе по-стабилният тим в края и записа категорична победа след 25:23 и 3:0.

Най-полезен за Монтана бе полският диагонал Миколай Сърнечки с 14 точки (1 блок, 2 аса и 44% ефективност в атака) за победата. Капитанът Тодор Вълчев пък добави още 12 точки (4 аса, 47% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) за успеха.

За "сините" Трифон Лапков (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака) и Гордън Люцканов (1 ас, 55% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане) завършиха с 13 и 12 точки.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 0:3 (24:26, 25:27, 23:25)