Мугуруса пречупи квалификантка и е на 1/4-финал в Дубай

Носителката на две титли от “Големия шлем” и бивша №1 в света Гарбинье Мугуруса (Испания) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2.9 милиона долара. Поставената под №9 Мугуруса, финалистката от Откритото първенство на Австралия през януари, победи квалификантката Вероника Кудерметова (Русия) със 7:5, 4:6, 6:4 за 2:25 часа.

Испанката направи пробив в 12-ия гейм, с който спечели първия сет. Във втората част Мугуруса допусна два пробива и съперничката й изравни резултата. В третия сет двете печелеха подаванията си, но испанката стигна до пробив в десетия гейм и затвори срещата с първия си мачбол.

Следващата съперничка на Мугуруса е американката Дженифър Брейди, която елиминита финалистката от "Ролан Гарос" Маркета Вондроушова (Чехия) с 4:6, 6:4, 6:1. Американката губеше със сет и 1:4 във втория, но успя да стигне до обрат, след като спечели 11 от следващите 12 гейма в мача.

Номер 3 в световната ранглиста и втора поставена в схемата Каролина Плишкова (Чехия) също се класира за четвъртфиналите след убедителен успех над Кристина Младенович (Франция) с 6:1, 6:2 за 68 минути. На полуфиналите Плишкова ще играе срещу Елена Рибакина (Казахстан), която елиминира Катерина Синякова (Чехия) с 6:3, 6:3.

До четвъртфиналите достигна и Петра Мартич (Хърватия) след успех срещу Барбора Стрицова (Чехия) с 6:3, 6:3. Водачката в схемата Симона Халеп (Румъния) играе в момента във втория кръг срещу участващата с "уайлд кард" Онс Жабур (Тунис).