Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Голово шоу в Етрополе – 4:4

Чавдар и Вихър (Славяново) си вкараха по четири гола в контрола, играна в Етрополе. Гостите имаха повече възможности за победа, но допуснаха грешки, както в защита, така и в атака. Шоуто започна още от самато начало. Течеше 3-ата минута, когато центрирана топка предизвика сблъсък между двама от Вихър и нападател на домакините откри резултата. Десетина минути по-късно играч на Чавдар се възползва от грешка на Борислав Иванов, измъкна сам срещу славяновския страж и го преодоля – 2:0. Гостите реагираха моментално, но Иван Иванов и Константин Генков пропиляха отлични възможности. Първият все пак се разписа в 35-ата минута с глава след центриране на Генков.

При ответната атака настана суматоха пред вратата на Вихър и топката за трети път спря в мрежата. Веднага след почивката двама нападатели на домакините надхитриха четирима съперници за 4:1. След това дойдоха минутите на Генков. В 65-ата минута той бе фаулиран и сам реализира отсъдената дузпа. Малко след това от границата на наказателното поле прехвърли етрополския вратар за 4:3. Последваха нови фрапантни пропуски на Иванов и Генков. В 83-ата минута Генков се измъкна очи в очи с вратаря на Чавдар, който го фаулира и след изпълнението на дузпата равенството бе възстановено – 4:4. В оставащото време Цветан Петров и отново Генков пропиляха нови шансове за победно попадение.