Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Арсенал срази Нюкасъл с четири гола за едно полувреме и доближи Ман Юнайтед (видео)

Арсенал победи Нюкасъл с 4:0 на "Емиратс", благодарение на което се изкачи на десето място във временното класиране, доближавайки се само на точка зад отбора на Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Челси. Лондончани вкараха два гола в рамките на три минути през втората част, с които сломиха своя съперник. Пиер-Емерик Обамеянг (54') откри, а 156 секунди след това Никола Пепе удвои. Месут Йозил покачи в 90-ата, а в добавеното време Александре Лаказет оформи крайния резултат.
Микел Артета предприе три корекции в своя състав. Едуард Нкетиа стартира за първи път в двубой от Премиър лийг. Дани Себайос пък попадна в титулярния състав на Арсенал за първи път от ноември. Никола Пепе се завърна в атака, а Габриел Мартинели и Александре Лаказет останаха на скамейката за началото. Матео Гендузи не бе в групата на "топчиите".
Новите попълнения на Нюкасъл Дани Роуз и Валентино Лазаро започнаха за първи път като титуляри за "свраките". Иначе Стив Брус направи общо три промени в състава си. Шон Лонгстаф също се завърна в халфовата линия.

"Свраките" стартираха добре на "Емиратс". В 15-ата минута Лазаро центрира от корнер към границата на наказателното поле, където Шол Лонгстадф засече добре от въздуха. Топката рикошира в Себайос, но Лено се намеси добре и спаси.

В 21-вата Сака нанесе първия по-опасен удар към вратата на Дубравка, но топката премина встрани. Десетина минута по-късно бе регистриран и първият точен изстрел в актива на домакините. Отправи го Обамеянг, но за стража на "свраките" нямаше никакъв проблем да улови. "Артилеристите" заиграха по-добре в тези минути, но нещо липсваше на тима в завършващата фаза. В 41-вата Пепе изпълни добре пряк свободен удар, но Дубравка изби с върха на пръстите си. При последвалия корнер Мустафи насочи топката към вратата, но Жоелинтон изби с глава пред голлинията. Максимен пък пропусна добра възможност при една контраатака на гостите.

В 50-ата минута удар на Нкетиа, който засече от въздуха подаване на Пепе, срещна напречната греда. Четири минути по-късно Арсенал поведе, след като Обамеянг засече и насочи много добре топката с глава към далечния ъгъл след перфектно центриране на Пепе.
Много скоро след това - в 57-ата минута, самият Пепе удвои. Сака проби отляво, прокара топката между краката на неориентирания Лазаро, след което пусна по земя към котдивоареца. Пепе стреля точно за 2:0.
В 63-тата минута Кларк пропусна изключителна възможност да намали, след като получи от Максимен и трябваше просто да уцели вратата, но топката премина встрани, след като в последния момент Давид Луис подложи крак и с малко я отклони.
Гредата за втори път помогна на Нюкасъл в 67-ата минута, когато Обамеянг опита прехвърлящо центриране, след което топката "кацна" върху напречната греда.
1/4 час преди края хубав удар на Сен-Максимен от границата на наказателното поле срещна гредата.
В 90-ата минута Йозил направи 3:0. Германецът проби през центъра, след което продължи към Пепе. Последният продължи към Лаказет, чийто удар от въздуха не се получи, но така топката се озова отново на пътя на Йозил, който отблизо я прати във вратата. Това е първи гол на Йозил от 10 месеца.
В петата минута на добавеното време и Лаказет, който се появи като резерва, прекъсна головата си суша. Пепе и Уилок комбинираха добре отляво, след което авторът на втория гол намери французина, който стреля в горния десен ъгъл.