Виктория Пенева спечели титлата в многобоя при девойките за купа "Олимпия 74"

Виктория Пенева от клуб Импала (Стара Загора) спечели титлата в многобоя при девойките по програма на ФИГ в четвъртото издание на международния турнир по художествена гимнастика за купа "Олимпия 74", който се провежда в зала "Христо Ботев" в София.

Пенева събра сбор от 52.650 точки след четирите си изпълнения. Втора се нареди Алиса Киршнер (Израел) с 51.950 точки, а бронзовото отличие спечели Ива Виткинова (Олимпия 74) с 50.900 точки. На финалите на отделните уреди при девойките Емилия Обретанова (Олимпия 74) е първа на въже с 14.200 точки, на топка златото спечели Алиса Киршнер (Израел) със 17.067 точки, на бухалки победителка стана Антонина Шаргу от Молдова с 14.633 точки, а на лента шампионка е Ива Виткинова (Олимпия 74) с 14.400 точки.

Победителката в многобоя Виктория Пенева е втора на лента и трета на топка. Мария Ангелова от клуб Етър (Велико Търново) взе титлата в многобоя при жените в надпреварата по програма на ФИГ. Тя събра сбор от 58.650 точки. Ангелова обаче беше единствената участничка при жените. Два специални приза дадоха организаторите.

Най-перспективна гимнастичка стана Линеа Луванто от Финландия, а най-артистична гимнастичка е Габриела Георгиева от Олимпия 74. Над 350 състезателки от 15 държави участваха в четвъртото издание на международния турнир за купа "Олимпия 74. В надпреварата имаше грации от България, Алжир, Гърция, Естония, Израел, Италия, Кипър, Малта, Молдова, Норвегия, Словения, Финландия, Нидерландия, Хърватия и Черна гора.

снимка: rgym.info