Разгром за Фиорентина в мач с две дузпи, два червени картона и автогол (видео)

Фиорентина разби с 5:1 Сампдория като гост в двубой, изпълнен с емоции. “Виолетовите” поведоха, след като Торсби си отбеляза автогол в осмата минута. Те водеха с 3:0 на почивката след две дузпи, реализирани от Влахович и Киеза. Домакините останаха с човек по-малко в 39-ата минута, когато Муру получи втори жълт картон. Бадел го последва минута преди почивката и двата отбора играха с 10 футболисти през второто полувреме. Влахович и Киеза отбелязаха по още един гол, а в края Габиадини отбеляза почетно попадение за Самп.

Тимът на Джузепе Якини поведе, въпреки че домакините започнаха по-добре срещата. Душан Влахович спечели топката в центъра на терена, напредна и при опита му да намери съотборник Торсби отклони топката в собствената си врата. Сампдория не си помогна и в 18-ата минута Гастон Рамирес скочи неориентирано в наказателното поле и удари топката с ръка. Влахович реализира отсъдената дузпа.

“Виолетовите” получи втора дузпа пет минути преди почивката. Муру уцели с лакът Пецела в лицето, получи втори жълт картон, а Киеза направи резултата 0:3 от дузпата. Малко преди почивката Милан Бадел също бе изгонен след втори жълт картон за глубо влизане в краката на Бертолачи. Така двата отбора останаха с 10 човека.

Тимът от Флоренция пропусна да увеличи преднината си още преди почивката, а в началото на втората част Киеза уцели външната страна на гредата при контраатака. 20-годишният Влахович отбеляза шестия си гол в Серия А с удар отблизо. Федерико Киеза също се разписа за втори път и преднината на гостите стана пет гола. Удар с глава на Габиадини в края донесе почетно попадение за Самп.

САМПДОРИЯ - ФИОРЕНТИНА 1:5