Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Литекс се подхлъзна срещу слабак

Литекс започна със загуба пролетния дял от шампионата във Втора лига. "Оранжевите" отстъпиха пред Струмска слава с 0:2. Футболистите на Живко Желев бяха несъсредоточени в самото начало на срещата и това им коства точките. Хуан Калдерон и Симеон Петров поразиха вратата на Петър Петров в първите десет минути на мача и това се оказа решаващо. Силен мач записа капитанът на Литекс Пламен Николов, който обаче се размина на два пъти с попадение. В средата на второто полувреме пък Славата можеше да направи резултата 3:0, но гредата спаси домакините. Преди почивката контузия споходи капитана на гостите Борислав Николов.