Гранада изтръгна трите точки срещу Валядолид

Отборът на Гранада постигна волева победа у дома над Валядолид в двубой от 24-ия кръг на Примера дивисион. Домакините изоставаха в резултата, но стигнаха до успех с 2:1 в добавеното време, като показаха непримирим дух. Сержи Гуардиола даде аванс на гостите в 56-ата минута със сензационен гол от малък ъгъл почти от точката за изпълнение на корнер, като ударът му изненада стража на домакините Руи Силва, който не очакваше директен обстрел. До края домакините направиха всичко, за да обърнат негативния развой на мача. В 81-ата минута Антонио Пуертас изравни с глава след центриране в наказателното поле. Попадението беше ревизирано чрез ВАР, но в крайна сметка реферът го призна. В добавеното време Гранада стигна до победата чрез Карлос Фернандес Луна, който се пребори за една трудна топка в наказателното поле, завъртя се и с левия крак я прати в мрежата за крайното 2:1.
Така Гранада събра 33 точки и е девети във временното класиране, докато Валядолид с 26 е едва 15-и.