Тулуза затъва все повече

Тулуза записа трета поредна загуба в Лига 1 и вече в пет мача поред няма отбелязан гол. Тази вечер отборът отстъпи с 0:2 у дома на Ница и остана на дъното в класирането, на цели 8 точки зад предпоследния Амиен, който по-рано днес направи 4:4 с шампиона Пари Сен Жермен.

Пиер Леес-Мелу даде преднина на Ница, а второто попадение за "орлетата" вкара Кристоф Ерел в края на двубоя. Тулуза завърши с 9 човека, след като червени картони получиха Рубен Габриелсен в 27-ата минута за задържане и Стивън Морейра в 78-ата за грубо нарушение. В добавеното време пък Аарон Лея Исека пропусна дузпа.
Бордо не успя да надделее срещу гостуващия Дижон - 2:2. Мунир Шуяр в 16-ата минута вкара за Дижон, а кореецът Хванг изравни в 35-ата. След почивката съперниците си размениха по още един гол, дело на ветерана Джими Бриан за жирондинци и отново Шуяр за гостите.

Ним надви с 1:0 Анже за четвъртата си поредна победа и все повече се отдалечава от дъното. Попадението реализира Муса Коне в 80-ата минута, малко след като Казимир Нинга от Анже беше изгонен.
Нант и Метц направиха нулево равенство, но и в този мач имаше червен картон. Получи го резервата на Метц Фарид Булая в 84-ата минута.

Начело в Лига 1 е ПСЖ с 62 точки, пред Марсилия с 49 и Рен - 41.