Берое (Стара Загора) триумфира с efbet Купата на България (галерия)

Отборът на Берое (Стара Загора) триумфира в турнира за efbet Купата на България при жените през сезон 2019/20, след като днес старозагорки се наложиха над Монтана 2003 с 60:45 (24:12; 8:7; 16:19; 12:7) във финала на надпреварата, който се игра в столичната зала „Триадица“.

15 Берое грабна efbet Купата на България

Теодора Динева беше най-резултатна за победителките – 20 точки, Радослава Бъчварова добави 13 точки, а Виолина Кочева и Гергана Иванова завършиха с по 10 точки.

37 Финал efbet Купа на България: Берое Стара Загора - Монтана 2003

Христина Иванова отбеляза 20 точки за Монтана 2003, а Виктория Стойчева приключи с 12 точки.

Баскетболистките на Берое бяха почти безпогрешни в първите минути на двубоя, което им позволи да натрупат двуцифрена преднина – 24:12, като до края на първото полувреме старозагорки не изпуснаха инициативата и се оттеглиха на почивката с преднина от 13 точки – 32:19.

През второто полувреме момичетата от Монтана направиха опит да се върнат в мача, но силите им не стигнаха и в крайна сметка Берое (Стара Загора) триумфира с победата и Купата на България – 60:45.

Берое – Монтана 2003 60:45 (24:12; 8:7; 16:19; 12:7)

Берое: Динева 20, Кочева 10, Златанова 5, Бъчварова 13, Иванова 10 (Бояджиева, Аксентиева, Калоферова, Константинова 2)

Монтана 2003: Стойчева 12, Николова 2, Георгиева 8, Костова 1, Иванова 20 (Димитрова 2, А.Коляндрова, Нацкина)