Лече влезе в серия и вижда спасението (видео)

Лече постепенно се отдалечава от зоната на изпадащите, след като записа трета поредна победа. Тимът на Фабио Ливерани спечели домакинството си на СПАЛ с 2:1 и вече е на шест точки от опасната зона. Срещата бе дебют за треньора на гостите Луиджи Ди Биаджо. Неговият тим е закотвен на дъното с актив от 15 точки.

Лече откри резултата малко преди почивката с попадение на Манкосу от дузпа. Второто полувреме обаче започна с изравняване на СПАЛ. След ъглов удар Петаня стреля с глава и прати топката в далечния ъгъл, извън обсега на Вигорито. Гостите излязоха за битка през втората част, но в 66-ата минута отлична атака на Лече завърши с втори гол за тима. Зан Майер направи 2:1, като за него това бе първи гол в Серия А.

Барак бе близо до трети гол за домакините, а по-късно Вигорито отрази удар на Стрефеца. Страхотна задна ножица на Ди Франческо можеше и да донесе точка на гостите, но топката мина покрай вратата.

Така Лече записа трети пореден успех в първенството за първи път от 2004 г. и малко се откъсна от конкурентите си за оцеляване.

ЛЕЧЕ - СПАЛ 2:1