Борусия (Мьонхенгладбах) продължава да галопира към титлата

Борусия (Мьонхенгладбах) не спира да преследва мечтата си да спечели титлата в Бундеслигата. Амбициозният тим от “Борусия Парк” надви Фортуна (Дюселдорф) с 4:1 като гост и е само на 3 точки от временния лидер РБ (Лайпциг). “Жребците” обаче са с мач по-малко и ако надделеят в него (срещу Кьолн на 11 март), ще се изравнят с “червените бикове”. Байерн (Мюнхен) (с двубой по-малко) и Борусия (Дортмунд) са останалите сериозни претенденти, а шансове има дори и Байер (Леверкузен). Единственият минус на Гладбах засега е, че отборът е със сравнително по-слаба голова разлика в сравнение с Лайпциг, Байерн и Дортмунд.

Преди седмица Борусия трябваше да приеме Кьолн, но двубоят беше отложен заради опасения за лошо време. Това даде възможност за по-дълга почивка и тази вечер играчите на Марко Розе показаха, че са в топ форма. Те излязоха напред чрез гол на Йонас Хофман в 22-ата минута.

Ерик Томи изравни бързо за Фортуна - в 29-ата, а скоро след това домакините изпуснаха две добри положения.

Гостите се измъкнаха от тази временна криза и постепенно наложиха превъзходството си. В 51-вата капитанът Ларс Щиндъл се разписа за 2:1, а отново той вкара за 3:1 в 78-ата. След още пет минути Флориан Нойхаус довърши съперника с четвърто попадение.

Фортуна няма победа вече в пети пореден кръг и остава в опасната зона в компанията на Вердер (Бремен) и Падерборн 07. Директно изпадат последните два в класирането, а 16-ият ще играе бараж срещу третия от Втора Бундеслига.