Американците спечелиха "Мача на Изгряващите звезди" в НБА

Сборният отбор на американците спечели срещу сборния отбор на Света в "Мача на Изгряващите звезди", в който взеха участие най-добрите новобранци и баскетболистите играещи за втора година в Националната Баскетболна Асоциация и с който бе дадено начало на "Звездния уикенд" в Лигата.

Американците спечелиха със 151:131 (30:39; 41:42; 44:24; 36:26), а Майлс Бриджис от Шарлът Хорнетс бе обявен за "Най-полезен играч" в срещата.

Ерик Пашал и Колин Секстън бяха най-резултатни за победителите и завършиха съответно с по 23 и 20 точки, а Майлс Бриджис приключи двубоя с 20 точки, 5 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки за общо 20 минути, които прекара на терена.

Ар Джей Барет вкара 27 точки за сборния отбор на Света, а Лука Дончич завърпу с 16 точки.

Дончич и компания започнаха силно двубоя и след първата част водеха с девет точки – 39:30, като през втория период символичните домакини успяха да задържат аванса си и на почивката Отбор Свят водеше с 81:71.

През второто полувреме ролите се размениха, след като американците стигнаха до пълен обрат през третата четвърт – 115:105, а в заключителния период Отбор Америка продължи да доминира и заслужено стигна до още по-изразителен успех – 151:131.