Монако се приближи на 3 точки от подиума

Отборът на Монако записа трета поредна победа в Лига 1, след като надви Монпелие с минималното 1:0 в първа среща от 25-тия кръг.

Единственото попадение отбеляза Ислам Слимани в 52-ата минута, след като се разписа с глава след изпълнение на корнер. Така "монегаските" продължават похода си към челните места в класирането, като вече са пети с 38 точки и само три ги делят от място в тройката на временното класиранe.

През първото полувреме нямаше много интересни ситуации, като внимание заслужиха няколко пропуска на Монако. След почивката обаче те се реваншираха. В 52-ата минута Головин центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Ислам Слимани надскочи 42-годишния капитан на гостите Виторино Хилтън и с глава алжирецът забоде топката във вратата на Монпелие.

Домакините можеха да стигнат до второ попадение 20 минути преди края, когато Тиемуе Бакайоко нацели напречната греда. В самия край на мача Кейта Балде пък направи огромен пропуск и така резултатът се запази.