Краси Георгиев и Аркада биха Галатасарай, но отпадат от Купата на CEV (видео)

Волейболният национал Красимир Георгиев и неговоят Мунисипал Аркада (Галац) отпаднаха от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Краси Георгиев и съотборниците му надделяха много трудно у дома над турския гранд Галатасарай ХДИ Сигорта (Истанбул) с 3:2 (25:17, 25:15, 18:25, 23:25, 15:8) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран пред над 1500 зрители.

Въпреки това, след загубата с 0:3 гейма в първата среща, волейболистите на Аркада отпадат от по-нататъшно участие в турнира. От друга страна Галатасарай се класира за 1/4-финалите за Купата на CEV. Там "Джим бом" ще играе с друг турски гранд Аркас (Измир), който елиминира германския Юнайтед Волейс (Франкфурт) след победи с 3:2 и 3:0 гейма. Първата среща ще бъде между 25-и и 27-и февруари, а реваншът седмица по-късно.

Краси Георгиев игра цял мач за своя тим, като българският център се отчете със 7 точки (3 блока и 44% ефективност в атака) за успеха. Над всички за Аркада за пореден път беше нидерландският диагонал Нийлс Клапвийк с 27 точки (3 блока, 2 аса и 65% ефективност в атака) за победата.

За тима на Галатасарай естонският национал Оливер Вено реализира 20 точки (5 аса!, 1 блок и 50% ефективност в атака), а Бурутай Субашъ добави още 13 точки (1 ас, 43% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.