Ники Пенчев и Заверче аут от Чалъндж къп след "златен" гейм (снимки)

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият Алурон Вирту КМК (Заверче) изненадващо отпаднаха на 1/8-финалите на третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Воденият от Марк Лебедев тим, който на 1/16-финалите на турнира отстрани българския Хебър (Пазарджик), отстъпи като гост на турския Спор Тото СК (Анкара) с 1:3 (18:25, 25:21, 21:25, 22:25) в мач-реванш от 1/8-финалите, игран едва пред около 200 зрители в зала "Башкент".

Така, след победата с 3:0 за Заверче в първата среща, се стигна до т.нар. "златен" гейм. Там домакините от Спор Тото отново показаха по-добра игра и спечелиха с 15:13, с което се класираха за 1/4-финалите на Чалъндж къп. Там турският тим ще играе с чешкия ЧЕЗ (Карлови Вари), който пък острани румънския Волей Мунисипал (Залъу) след две победи с 3:0 и 3:1 гейма. Първата среща ще бъде между 25-и и 27-и февруари в Анкара, а реваншът седмица по-късно в Чехия.

Ники Пенчев остана резерва и така и не се появи в игра за своя тим. Най-резултатен за Заверче отново бе португалският национал Алешандре Ферейра с 20 точки (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане), а Матеуш Малиновски завърши със 17 точки (4 аса и 39% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

За тима на Спор Тото бразилецът Леонардо Ферейра До Нашименто заби 23 точки (3 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) за победата. Австралийският национал Линкълн Уилямс пък се отчете с още 21 точки (3 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака) за успеха.

Снимки: CEV.EU