Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Сезонът в efbet Лига се поднови с труден, но много важен успех за Царско село (видео+галерия)

Отборът на Царско село постигна много важен успех в борбата си за оцеляване в efbet Лига. Домакините победиха с 1:0 Витоша (Бистрица) в среща от 21-ия кръг на шампионата. В герой за "червените" се превърна Антонио Георгиев, който се разписа в мрежата на "тигрите".

57 Царско село - Витоша (Бистрица)

По този начин отборът на Никола Спасов се изкачи до 11-о място във временното класиране с актив от 19 точки. Витоша остава на последната позиция. "Зелените" имат едва 5 пункта.

Първата интересна ситуация в срещата се откри още в 5-ата минута, когато Даниел Кутев изведе на голова позиция Лъчезар Котев. Младежкият национал получи отлична възможност да вкара първия гол, но шутът му премина на сантиметри от целта.

Четири минути по-късно домакините направиха добра атака, която завърши с мощен удар на Андерсон, но коженото кълбо прелетя много близо до десния страничен стълб.

В 16-ата минута Един Бахтич си нагласи топката на левия крак, след което отправи коварен удар към вратата на Християн Василев, но младият страж изби в ъглов удар. В 38-ата минута Ивайло Марков центрира в наказателното поле към Бахамбула, който стреля с глава, но вратарят на "тигрите" се намеси майсторски с една ръка.

Втората част стартира много добре за домакините. Лудсинио Маренго отправи страхотен удар, но топката първо се отби в напречната греда, след което и в левия страничен стълб на Василев, но отново не пожела да влезе във вратата на гостите от Бистрица.

В 59-ата минута Витоша пропусна отличен шанс да стигне до гол. Емил Гъргоров с глава продължи към Станислав Маламов, който финтира бранител на "червените" и стреля силно с десния крак, но Джони Пласид изби топката.

В 70-ата минута играчите на Никола Спасов стигнаха до първия гол. Малко повече от 30 секунди, след като се появи в игра младият халф Антонио Георгиев вкара с глава след центриране на Бахамбула.

В 82-ата минута резервата Атанас Кабов опита удар, но право в ръцете на Пласид. В края на срещата Котев пропусна голям шанс да изравни резултата, след като стреля от въздуха, но Пласид спаси шута на младия халф. Това бе и последната интересна ситуация в срещата от efbet Лига.

В следващия кръг "царете" гостуват на Локомотив (Пловдив), а Витоша приема Берое.