Мъжкият ни тим се класира за 1/4-финалите на Европейското

Мъжкият тим на България спечели с 3:2 победи срещу Испания в последния си мач от група 8 и се класира за четвъртфиналите на европейското отборно първенство по бадминтон във френския град Лиевен. Това е страхотен успех за отбора ни, който завършва на първо място в групата си. Срещу испанците победите постигнаха Димитър Янакиев на сингъл и двойките Янакиев/Алекс Влаар и Пейо Бойчинов/Стилиан Макарски.

Янакиев спечели първия си мач срещу Луис Екрике Пенялвер с 21:16, 21:5 за 34 минути, а на двойки заедно с Алекс Влаар победиха Жоан Монрой и Карлос Пирис с 21:18, 21:15 за 26 минути.

Бойчинов и Макарски надделяха над Пабло Абиан и Алберто Сапико с 21:17, 21:18 за 28 минути.

В останалите срещи Даниел Николов отстъпи пред Пабло Абиан с 15:21, 16:21 за 39 минути, а Макарски загуби от Алваро Васкес с 8:21, 12:21 за 20 минути.

В крайното класиране в групата България е на първо място с три победи и една загуба, пред Испания с баланс 3-1, Италия с 2-2, Хърватия с 2-2 и Израел с четири поражения.

Съперникът на България на четвъртфиналите ще стане ясен по-късно днес след жребий.