Цецо Соколов и Зенит пред отпадане от Шампионската лига (видео)

Волейболният национал Цветан Соколов и руският гранд Зенит (Казан) са пред отпадане от най-престижния европейски клубен турнир Шампионската лига за мъже, след като допуснаха трета загуба в груповата фаза. Соколов и компания отстъпиха като гости на полския Ястржембски Венгел (Ястржембие-Здруй) с 1:3 (18:25, 28:30, 25:19, 23:25) в мач от 5-ия кръг в Група С на турнира, игран снощи пред над 3000 зрители в зала "Видовисково".

Така Зенит е на второ място във временното класиране с 2 победи, 3 загуби и 8 точки, като трябва да се надява на истинско чудо, за да се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. За целта казанци трябва да печелят последния си мач от групата срещу турския Халкбанк (Анкара) следващата седмица и в същото време да се надяват на благоприятно развитие в срещите от останалите групи, за да станат един от най-добрите втори отбори и да продължат напред в ШЛ. Срещата между Зенит и Халкбанк е в сряда (19 февруари) от 16,00 часа българско време.

От друга страна Ястржембски си подпечата класирането си за 1/4-финалите, като е едноличен лидер с 5 победи от 5 мача и 14 точки. В последната си среща полският тим ще гостува на белгийския Грийнярд (Маасейк).

Цветан Соколов бе титуляр в първите два гейма за Зенит, но не се представи на ниво и бе заменен, като се появи отново на терена за кратко в края четвъртата част. За времето си на полето Соколов реализира 9 точки (43% ефективност в атака). Най-резултатен бе Максим Михайлов със 17 точки (3 блока, 1 ас и 41% ефективност в атака), а Ървин Нгапет приключи с 15 точки (54% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане), но и това не помогна за успеха.

За тима на Ястржембски Томаш Форнал (1 ас, 54% ефективност в атака и 22% позитивно посрещане) и Давид Конарски (1 ас и 41% ефективност в атака) се отчетоха с 15 и 14 точки за победата.