Аякс мачка за Купата на Холандия (видео)

Аякс вече е на полуфиналите в турнира за Купата на Холандия. Грандът от Амстердам разгроми с 3:0 като гост Витес и в спор за място на финала ще срещне НАК Бреда, който изненадващо елиминира Витес. В игра за тима на Ерик тен Хаф се завърнаха Хаким Зиеш и Дейли Блинд, който в края на декември на Блинд получи почивка заради миокардит.

Райън Бабел даде преднина на Аякс в 32-ата минута, а след почивката се разписаха Райън Гравенберх и Душан Тадич от дузпа. В 83-ата минута домакините от Витес останаха с човек по-малко, след като словенецът Тим Матавц получи червен картон.

В друг мач снощи АЗ Алкмаар изненадващо отстъпи с 1:3 на втородивизионния НАК Бреда. Мунир Ел Алучи, Робин Схаутен и Хавиер Ноблехас вкараха головете за гостите, а за АЗ се разписа Усама Идриси.

Аякс и НАК Бреда ще играят помежду си в единия полуфинал, а съперниците в другия ще станат ясни след изиграването на мачовете Г.А. Ийгълс - Утрехт и Хееренвеен - Фейенорд.