Защитаващият титлата си Монфис стартира с победа в Ротердам

Защитаващият титлата си Гаел Монфис (Франция) се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2,155 милиона евро.

Монфис, който спечели титлата в Монпелие миналата седмица, победи Жоао Соуза (Португалия) с 6:3, 6:2 за 72 минути. 33-годишният французин направи четири пробива в мача, а в следващия кръг ще играе срещу сънародника си Жил Симон, който елиминира Михаил Кукушкин (Казахстан) със 7:6(3), 3:6, 6:3.

Монфис ще се опита да стане първият тенисист след Робин Сьодерлинг през 2011 година, който защитава титлата си в турнира.

В изцяло испански сблъсък Пабло Кареньо Буста победи номер 6 в схемата Роберто Баутиста Агут с 6:4, 2:6, 7:6(4) след близо два часа и половина игра и стана първият четвъртфиналист. Номер 4 Давид Гофен (Белгия) победи Робин Хаазе (Нидерландия) с 3:6, 7:6(5), 6:4. Водачът в схемата Даниил Медведев (Русия) играе в момента срещу Вашек Поспишил (Канада).