ПСЖ с наказателна акция срещу Дижон за Купата на Франция (видео)

Пари Сен Жермен направи истинска наказателна акция срещу Дижон в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала за Купата на Франция. ВЪзпитаниците на Томас Тухел буквално пометоха своя съперник в гостуването си на "Стад Гастон Жерар", като се наложиха с категоричното 6:1.

Мачът тръгна лошо за домакините още от 1-ата минута, когато Уесли Лотоа действа несъобразително при едно центриране в наказателното поле и заби топката в собствената си врата.

В 13-ата минута Дижон все пак успя да се върне в мача с попадение на Мунир Чуриар, който отне в средата на терена, напредна и с удар от границата на пеналта прати топката във вратата за 1:1.

В самия край на полувремето в 44-ата минута обаче ПСЖ отново излезе напред с попадение на Килиан Мбапе след контраатака.

През втората част обаче на терена имаше само един отбор и това бяха гостите от Париж. В 50-ата минута Тиаго Силва вкара трети гол за своя тим след центриране от корнер.

Пет минути по-късно и Пабло Сарабия записа изето си сред голмайсторите, довкарвайки една избита от вратаря топка след удар от малък ъгъл на Мбапе.

В 86-ата минута резултатът набъбна на 1:5 след нов автогол, този път на Сену Кулибали, който нямаше късмет и топката рикошира от крака му при опит на Мбапе да центрира, и прехвърли вратаря.

Крайното 1:6 оформи отново Сарабия след нова бърза контра на парижани.

Така финалистът от миналия сезон Пари Сен Жермен си осигури място на 1/2-финала и вече чака да научи името на следващия си съперник.