Наполи си тръгна доволен след първия 1/2-финален сблъсък с Интер (видео)

Наполи постигна минимална, но ценна победа като гост на Интер в първия 1/2-финален сблъсък между двата тима за Купата на Италия. Неаполитанците се наложиха с 1:0 на "Джузепе Меаца" и гледат с оптимизъм към реванша на свой терен в началото на март. Домакините повече задържаха топката и по-често стигаха до голови положения, но без резултат. В същото време гостите се възползваха от един от малкото си шансове и стигнаха до толкова важното попадение на чужд терен след точен изстрел на Фабиан Руис в 57-ата минута.

Лаутаро Мартинес, който бе наказан за двуоя с Милан, се завърна в атака за домакините. Той си партнира с Ромелу Лукаку. Стефано Сенси, Николо Барела и Марсело Брозович пък бяха ядрото в средата на терена.

Гостите пък предпочетоха отново да играят с трима в атака в лицето на Хосе Кайехон, Дрис Мертенс и Елиф Елмас. Пьотър Жиелински, Диего Деме и Фабиан Руис пък бяха триото полузащитници в центъра на терена.

Интер започна мача по-активно и в 6-ата минута стигна и до първия точен удар, отправен от Марсело Брозович, но твърде слаб и право в ръцете на вратаря.

Наполи пък стигна до първата си по-интересна възможност в 11-ата минута. Дрис Мертенс получи пас на границата на пеналта, но от движение стреля над вратата.

В 17-ата минута Лаутаро Мартинес бе намерен хубаво центриране отляво и стреля с глава, но над вратата.

Десет минути след това Бираги стреля от фаул, но високо над вратата.

В края на полувремето защитник на Интер игра с ръка в наказателното поле, но това стана напълно неволно след рикошет и съдията бе категоричен, че няма да отсъди дузпа, въпреки протестите на гостите.

Домакините стартираха втората част по-агресивно и в 50-ата минута Лукаку стреля опасно с глава, но Давид Оспина внимаваше и улови.

Наполи обаче удържа натиска, а след това използва една от малкото си възможности да открие резултата. В 57-ата минута гостите организираха многоходова атака, Фабиан Руис си освободи пространство пред наказателното поле и с мощен удар закова топката под гредата за 0:1.

"Нерадзурите" опитаха да реагират веднага и в 62-ата минута Лаутаро Мартинес шутира опасно по земя, но покрай вратата.

В 66-ата минута в игра за Интер се появи Кристиан Ериксен и това веднага се усети. Датчанинът стигна до голова възможност в 72-ата минута, когато отправи мощен изстрел, който не бе никак далеч от целта.

Домакините стигнаха до една от най-добрите си възможности в мача в 75-ата минута. Мартинес се освободи и нахлу в наказателното поле, след което намери Лукаку на метър пред вратата, но между трима защитници и вратаря белгиецът не успя да отправи голов удар.

В 86-ата минута отново Ериксен стреля опасно от дистанция, като и този път топката профуча покрай вратата.

В 90-ата минута Бираги опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле, но реферът даде знак, че нарушение няма.

В крайна сметка усилията на "нерадзурите" да стигнат поне до равенство не дадоха резултат и победата отиде на сметката на Наполи, който ще има леко предимство преди реванша на "Сан Паоло". Освен това днес Интер допусна пърата си загуба във всички турнири от 10 декември 2019 година насам, когато бе надигран от Барселона (1:2) в Шампионската лига.