Италия

Наполи си тръгна доволен след първия 1/2-финален сблъсък с Интер (видео)

12 февруари 2020 | 23:42 - Обновена
Наполи постигна минимална, но ценна победа като гост на Интер в първия 1/2-финален сблъсък между двата тима за Купата на Италия. Неаполитанците се наложиха с 1:0 на "Джузепе Меаца" и гледат с оптимизъм към реванша на свой терен в началото на март. Домакините повече задържаха топката и по-често стигаха до голови положения, но без резултат. В същото време гостите се възползваха от един от малкото си шансове и стигнаха до толкова важното попадение на чужд терен след точен изстрел на Фабиан Руис в 57-ата минута.

Лаутаро Мартинес, който бе наказан за двуоя с Милан, се завърна в атака за домакините. Той си партнира с Ромелу Лукаку. Стефано Сенси, Николо Барела и Марсело Брозович пък бяха ядрото в средата на терена.

Гостите пък предпочетоха отново да играят с трима в атака в лицето на Хосе Кайехон, Дрис Мертенс и Елиф Елмас. Пьотър Жиелински, Диего Деме и Фабиан Руис пък бяха триото полузащитници в центъра на терена.

Интер започна мача по-активно и в 6-ата минута стигна и до първия точен удар, отправен от Марсело Брозович, но твърде слаб и право в ръцете на вратаря.

Наполи пък стигна до първата си по-интересна възможност в 11-ата минута. Дрис Мертенс получи пас на границата на пеналта, но от движение стреля над вратата.

В 17-ата минута Лаутаро Мартинес бе намерен хубаво центриране отляво и стреля с глава, но над вратата.

Десет минути след това Бираги стреля от фаул, но високо над вратата.

В края на полувремето защитник на Интер игра с ръка в наказателното поле, но това стана напълно неволно след рикошет и съдията бе категоричен, че няма да отсъди дузпа, въпреки протестите на гостите.

Домакините стартираха втората част по-агресивно и в 50-ата минута Лукаку стреля опасно с глава, но Давид Оспина внимаваше и улови.

Наполи обаче удържа натиска, а след това използва една от малкото си възможности да открие резултата. В 57-ата минута гостите организираха многоходова атака, Фабиан Руис си освободи пространство пред наказателното поле и с мощен удар закова топката под гредата за 0:1.

"Нерадзурите" опитаха да реагират веднага и в 62-ата минута Лаутаро Мартинес шутира опасно по земя, но покрай вратата.

В 66-ата минута в игра за Интер се появи Кристиан Ериксен и това веднага се усети. Датчанинът стигна до голова възможност в 72-ата минута, когато отправи мощен изстрел, който не бе никак далеч от целта.

Домакините стигнаха до една от най-добрите си възможности в мача в 75-ата минута. Мартинес се освободи и нахлу в наказателното поле, след което намери Лукаку на метър пред вратата, но между трима защитници и вратаря белгиецът не успя да отправи голов удар.

В 86-ата минута отново Ериксен стреля опасно от дистанция, като и този път топката профуча покрай вратата.

В 90-ата минута Бираги опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле, но реферът даде знак, че нарушение няма.

В крайна сметка усилията на "нерадзурите" да стигнат поне до равенство не дадоха резултат и победата отиде на сметката на Наполи, който ще има леко предимство преди реванша на "Сан Паоло". Освен това днес Интер допусна пърата си загуба във всички турнири от 10 декември 2019 година насам, когато бе надигран от Барселона (1:2) в Шампионската лига.

13 февруари 2020 | 09:30

И втория мач 1-2 или 1-3... Тоя неаполитански филм вече сме го гледали Рейтинг: 13 2

Samir
(Гост)
31
отговор
13 февруари 2020 | 08:48

Време е да се връща , Падели е много слаб . Голът си беше подарък . Иначе леко скучен мач от двата отбора. Да се надяваме , че реваншът ще е по-интересен Рейтинг: 1 4

Juve10
(Гост)
30
отговор
13 февруари 2020 | 08:15

Аз съм най-големия оБитАк в северното полукълбо и обичам черни уЕвЕ да ме порят яКоооо Рейтинг: 4 6

13 февруари 2020 | 07:22

2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019...Много бой и безсънни нощи... Рейтинг: 5 3

13 февруари 2020 | 02:56

За Интер този турнир е излишен товар в момента.Нека Лайнентус да дава жертви в него.Сигурен бях че и с титулярите този път Конте няма да може да ги мотивира.Успех на Наполи срещу Милан и Златан на финала.А ако случайно там е Лайнентус,то всички знаем резултата 1:0 в 95м..ха ха Рейтинг: 12 16

13 февруари 2020 | 00:47

боли ма шмайзера за купата нека да излъжем Лацио в Рим пък тая купа за какво ни е Рейтинг: 13 18

13 февруари 2020 | 00:08

Получи се хубав мач. Все пак 1:0 е много коварен резултат и Манчестър Сити трябва много да внимават, защото Брюж направиха силна селекция, просто трябва още малко време да се опознаят. Утре с нетърпение очквам двубоя между Нюкасъл и Борнемут, там също ще е оспорвано. Рейтинг: 21 5

13 февруари 2020 | 00:05

Този мач резултат гарантира интересен реванш. Съдията спокойно можеше да свири по една дузпа за Интер и Наполи, но и бяха много 50 на 50 ситуациите. Можеше да развали мача ако бе дал такива леки дузпи. Цялото второ полувреме се игра на една врата, но Наполи удържа дори без Кулибали. Браво. Рейтинг: 29 3

Nerazzurro
(Гост)
13 февруари 2020 | 00:19

Нашата щеше да е съвсем лека... вярно Кайехон вкара лакът в главата на Бираги, но е невъзможно да отскочиш без да вдигнеш и ръцете. Не взе предимство с този лакът. Не съм окей да ни свирят такива леки дузпи, особено на фона, че тази на Наполи бе повече за даване. Рейтинг: 23 4

Жужуба
(Гост)
13 февруари 2020 | 00:27

Просто се радвам , че има такива реалисти и фенове на футбола преди всичко, като вас. Нека да е все така. От фен на Барса Рейтинг: 21 5

FORZA NAPOLI
(Гост)
13 февруари 2020 | 01:10

Браво за адекватния коментар на Nerazzuro. Цяла Италия е с Интер в този сезон! Успех! На Наполи не му достигна психика и малко класа, Интер класата я притежава... Рейтинг: 8 13

13 февруари 2020 | 00:04

Много глупости се изписаха тук, да поговорим малко и за мача. Гатузо ме изненада с тази схема 4-5-1 с нисък нападател Мертенс. Наполи се защитаваха отлично и като цяло заслужиха победата, още повече че Интер нямаха голово положение цял мач,а поредната чиста дузпа за нас бе подмината от ВАР. Реваншът обаче няма да бъде същия, там ще се играе на голове. Успех на Интер за титлата, на нас ни трябва поне купата след всички катаклизми, включително съдийски, които ни сполетяха. Рейтинг: 18 7

Nerazzurro
(Гост)
13 февруари 2020 | 00:14

В момента се сещам за сходни ситуации в Серия А с Де Лихт и Толой, където не бе свирена дузпа. Позицията на тези в стайчката е ясна: Де Врай няма идея къде е топката когато тя се удря в ръката му, а около него нямаше противник, нито топката бе насочена към играч на Наполи. Лично за мен тези ситуации все пак трябва да се вдигат дузпи. Играчът трябва винаги да знае къде е топката, ако не го знае, значи не си е свършил работата. Иначе жесток мач на Колибали и Максимович, не позволиха топка да мине. Реваншът все пак си остава отворен, въпреки добрата ръка, която имате вече. Успех и на вас в Европа и шампионата! Рейтинг: 20 4

Juve10
(Гост)

Кашон ти мача гледа ли го? Ако си го гледал, по добре още утре сутринта на очен лекар.Къде видя Кулибали да играе??? Рейтинг: 13 14

(Гост)

Класа от страна на феновете на Наполи и Интер и поредна селска изцепка на този с ник юве10. Много често съм го засичал да обижда хора. Голям селянин. Всичките му конентари са като на 13 годишен. Може и такъв да е. Рейтинг: 25 7

Napoletano do Nerazzurro
(Гост)
13 февруари 2020 | 00:32

Уважавам твоето мнение, но топката отива към вратата и защитникът я спира, 100% дузпа. По принцип игра Манолас, не Кулибали, но и той беше железен, да. И никак не съм фен ня дефанзивна игра от страна на Наполи, но напоследък, когато нападаме, губим, а в турнирите резултатът е най-важното. На реванша всичко може да се случи, но според мен ще се опитаме да решим мача още в началото. А и Барса да му мисли, ха-ха... Рейтинг: 6 1

ACM-SF
(Гост)
13 февруари 2020 | 01:05

Дузпарски ман,гал къде се буташ пак??? Оставяй феновете на другите отбори дав си коментират мача. Години наред Милан и Интер са ти порили ана,ла и две не виждаш от комплекси сливенски кво беше митьо боята как го знаели ХАХАХА Рейтинг: 8 7

До фена на АСМ,Локо Сф
(Гост)
13 февруари 2020 | 09:37

Ко,ко каза?Години наред ли?Смени дрогата,лепилар,Статистиката на Хегемона срещу тия жертви,които си описал,е смазваща.Другият път те искам по-подготвен! Рейтинг: 2 2

Mertens
(Гост)
21
отговор
12 февруари 2020 | 23:51

Put,ka10 пак ли сам си пишеш с хиляда ника??? Слагай ник Мертенс, пут,ко, слагай и Инсиние, че много ви е,бе!! Купата е за Наполи! Титла за Интер или Лацио! И ку,р за ман,галите юве10 и само йовентус хахаха Рейтинг: 28 11

13 февруари 2020 | 00:16

Аз съм доволен.Щом навсякъде ти се превиждам, значи съм си свършил работата КАЧЕСТВЕННО. Рейтинг: 6 7

(Гост)

Сложи си в рамка това твърдение, окачи си го на стенета и си го повтаряй като мантра.Може и да се случи нищо не се знае.... Рейтинг: 7 5

123
(Гост)
19
отговор
12 февруари 2020 | 23:45

няма да вземете скудетото. няма да вземете и купата. много пардяхте за нищо. Рейтинг: 11 8

12 февруари 2020 | 23:41

Някой случайно да е бил на стадиона, че да каже дали има вятър? Питам , защото кашоните се търкаляха през целия мач , особенно в наказателното на Наполи и ревяха за някакви дузпи. А истинската дузпа, за Наполи , не я свириха. Рейтинг: 14 16

1908
(Гост)
13 февруари 2020 | 00:50

Да някой беше ама в неделя на НАЙ ВЕЛИКИЯ МАЧ...нещо.което НИКОГА НЯМА ДА СЕ ВИДИ НА СТАДИОНЧЕТО В ТОРИНО.. Рейтинг: 4 4

Juve10
(Гост)
13 февруари 2020 | 00:23

Не случайно си станал фен на Принтер.Там ги избират с конкурс.От глупав по глупав.Аз гледам и Барса, Реал, Баерн, Ливърпул, Сити , Юнайтед и още доста отбори, значи според принтерската ти логика съм фен на всеки един от тези отбори.Хахаха Рейтинг: 8 5

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Защо Тотнъм остави Ериксен да иде в Интер 29 януари 2020
Обяснението за заминаването на Кристиан Ериксен от Тотнъм към Интер е преди всичко и най-вече свързано с пари. Трансферът през януари на изигралия 95 мача и вкарал 31 гола за националния отбор на Дания полузащитник ...
Санети пред Sportal.bg: Лудогорец е сериозен ... 20 февруари 2020
Вицепрезидентът на Интер Хавиер Санети даде специално интервю за Sportal.bg след срещата си с привържениците на отбора в България. Днес аржентинецът раздаде автографи и се снима с около 300 тифози на Интер, дошли от ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.