ЦСКА със страхотен обрат срещу Дунав в отложен мач (галерия + статистика)

Волейболният отбор на ЦСКА записа едва 6-а победа в Суперлигата на България при мъжете. Играчите на Александър Попов направиха страхотен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (20:25, 23:25, 28:26, 25:15, 15:11) у дома срещу Дунав (Русе) в отложен мач от 14-ия кръг, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Васил Симов" в София.

50 ЦСКА – Дунав

Така двата тима си размениха местата във временното класиране. "Червените" са 8-и с 6 победи, 9 загуби и 20 точки, с колкото е и 7-ия Пирин (Разлог), но с по-добро геймово съотношение. Дунав пък е на 9-о място с 6 победи, 10 загуби и 19 точки, но и мач повече. В редовния 16-и кръг ЦСКА е домакин именно на Пирин. Срещата е в събота (15 февруари) от 18,00 часа.

Началото на първия гейм бе силно за гостите от Дунав, които взеха добра преднина, която достигна 9 точки при 22:13. Домакините от ЦСКА направиха повече грешки, а стабилната игра на русенци разклати допълнително посрещането им. В крайна сметка момчетата на Данаил Милушев поведоха в мача след 25:20. Втората част беше доста оспорвана. В началото при неуспешна атака на Дунав, в мрежата, точката бе отсъдена за гостите заради според съдиите мрежа на играч на ЦСКА. Това предизвика огромно недоволство от ЦСКА и от публиката, което донесе червен картон за "армейците". От Дунав също оспорваха едно решение в края на частта. Все пак, частта бе равностойна, катп в края блок на Дунав срещу Димитър Димитров донесе 25-а точка за русенци.

Третата част тръгна ударно за ЦСКА с 5:1 след силна серия от сервис на Димитър Димитров. Волейболистите на Дунав допуснаха много грешки на мрежата. "Червените" се откъснаха с голяма разлика, която постепенно бе стопена. Дунав се доближи на точка при 19:18 след силни сервиси на Ангел Велков и няколко блокади. Иван Чолев от Дунав също затрудни посрещането на ЦСКА, направи и няколко аса. В края играта вървеше точка за точка, като Дунав имаше два мачбола, но не успя да ги отрази и ЦСКА измъкна гейма след 28:26. В четвъртия гейм ЦСКА постепенно натрупа преднина от началото. Блокадата заработи и домакините спокойно затвориха частта след 25:15, с което срещата влезе в тайбрек.

Там "червените" продължиха възходящата си линия и отново взеха превес. Данаил Милушев получи червен картон за оспорване на съдийско отсъждане за 4:2. До края доминацията "армейците" продължи, въпреки опитите на Дунав да се върне в гейма. Така ЦСКА се поздрави с победата след 15:11 и 3:2 гейма.

Най-полезни за ЦСКА станаха Георги Татаров (4 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане) и Димитър Димитров (

6 блока!

,

5 аса!

и 28% ефективност в атака) с 22 и 21 точки за победата.

За тима на Дунав над всички бе Иван Чолев с 23 точки (

6 аса!

, 2 блока и 42% ефективност в атака). Петър Бъчваров (6 блока!, 1 ас и 54% ефективност в атака) и Леон Тончев (2 блока, 39% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане) пък добавиха 14 и 13 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

ЦСКА - ДУНАВ (РУСЕ) 3:2 (20:25, 23:25, 28:26, 25:15, 15:11)