Морати: Това беше едно от най-красивите дербита за всички времена

Бившият президент на Интер Масимо Морати беше много ентусиазиран след вчерашната победа с 4:2 над Милан в Дерби дела Мадонина. “Росонерите” поведоха в резултата с два гола в края на първата част, но “нерадзурите” осъществиха впечатляващ обрат през втората такава.

“Това беше едно от най-красивите дербита за всички времена. Беше прекрасна вечер и перфектен мач: Милан бяха добри през първото полувреме, но Интер - по-добри през второто. През първите 45 минути само Милан бяха на терена. След това Антонио Конте направи нужното на почивката, но определено още преди това отборът разполагаше със средствата, чрез които да реагира.

Не можеш да сравняваш Конте с Жозе Моуриньо или Роберто Манчини (кои водеха тима по негово време - б.р.). Може да имат сходни аспекти и логика, но са много различни един от друг. Въпреки това, всички те определено са добри. Кристиан Ериксен вчера ме впечатли, макар и да прекара малко време на терена. Той прави неща, каквито правят големите шампиони. Ударът му от фаул в края на мача (когато нацели напречната греда - б.р.) беше превъзходен”, коментира Морати пред Sport Mediaset.