Берое спечели убедително първия полуфинал за Купата на България

Берое спечели убедително дербито на Стара Загора срещу Локомотив с 86:42 (27:8, 21:6, 20:19, 18:9) в първия мач от полуфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за жени. Протоколният реванш е утре от 18.00 часа.

Момичетата на Таня Гатева предрешиха мача още през първото полувреме, като се оттеглиха на почивка при аванс от 48:14. През втората част срещата се доиграваше, а Гатева даде шанс за изява на всичките си резервни състезателки.
Най-резултатна за победителките беше Пета Бояджиева с 23 точки, а Карина Константинова се отличи с 10 точки и 5 борби. Всички 12 баскетболистки на Берое записаха актив в двубоя. За Локомотив Преслава Колева завърши с 9 точки и 7 борби.

Първи срещи от полуфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за жени (играят се два мача на разменено гостуване):

Локомотив (Стара Загора) - Берое (Стара Загора) - 42:86 (8:27, 6:21, 19:20, 9:18)

от 4 февруари:

Славия - Монтана 2003 - 51:72 (18:24, 8:13, 10:14, 51:72)

* Реваншите са на 11 февруари. Финалът на турнира е на 15 февруари в зала "Триадица"