Пиоли: Заслужавахме да водим с повече от 2:0

Наставникът на Милан Стефано Пиоли беше бесен след загубата с 2:4 от Интер във вчерашното градско дерби. “Росонерите” водеха с 2:0 на почивката, но допуснаха обрат през второто полувреме на мача.

“През първото полувреме стратегията ни сработи много добре и може би заслужавахме да водим с повече от 2:0. За съжаление, тези две ситуации в началото на втората част, при които трябваше да се справим много, много по-добре, промениха мача на психическо ниво. Допуснатите два гола в рамките на 3-4 минути направиха разликата. В края имахме шанс да изравним за 3:3 чрез Златан Ибрахимович, но бяхме прекалено разсеяни пред гола. Интер са много по-опитен отбор от нас и са свикнали повече да играят определени мачове, така че успяха да се върнат в него. Ние също така нямахме късмет, тъй като ударихме две греди.

Бесен съм на моите играчи, защото те имаха някои дефанзивни задачи в ситуациите с получените попадения и в момента, в който се отпуснаха, бяха наказани. Наистина е жалко, тъй като контролирахме двубоя и надигравахме силен отбор, сякаш няма разлика от 19 точки помежду ни. Имахме задачи в защита, които обаче не изпълнихме. Това определено беше най-доброто ни първо полувреме през сезона, но загубихме дерби, което печелехме. Трябва да надградим върху показанитге качества през първата част. Срещата трябва да бъде анализирана като едно цяло. Не можем да оставим Марсело Брозович непокрит на ръба на наказателното ни поле или пък да позволим на Алексис Санчес да избяга от изкуствената ни засада. Това са неща, с които сме наясно и затова трябва да ги правим както трябва. Нужно е да съм бесен, нужно е да съм разстроен, защото трябва да набия в главите на тези играчи, че са способни на велики неща, ако избятват тези грешки”, коментира Пиоли след мача.