Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Пари Сен Жермен потрепери срещу Лион, но се укрепи на върха в Лига 1 (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи Лион с 4:2 в двубой от 24-ия кръг на Лига 1, но въпреки убедителния резултат остави много въпросителни за играта в отбрана. Парижани водеха с 3:0, като допуснаха интригата да се върне, преди влезлият като резерва Единсон Кавани да вкара гола на успокоението десетина минути преди края, който пречупи амбициите на гостите.
Двубоят започна с много активна игра от страна и на двата отбора. Гостите наложиха висока преса и затрудняваха максимално парижани при изнасянето на топката. Постепенно парижани намериха играта си и в 14-ата минута бяха близо до откриване на резултата чрез Килиан Мбапе, който беше намерен отдясно на вратата от Анхел ди Мария. Младокът стреля силно, но вратарят на Лион Антони Лопеш спаси. Така се стигна до 22-ата минута, когато Ди Мария беше изведен отляво на крилото от Идриса Гей, напредна в наказателното поле и финтира бранител в бяло, след което нанесе удар с левия крак ниско по земята към близката греда.
Пари Сен Жермен продължи да бъде по-активният отбор на терена в търсене на второ попадение. В 30-ата минута Ди Мария беше близо до това да отбележи, но топката мина встрани от вратата. В 36-ата минута Мауро Икарди беше изведен зад отбраната на Лион от Ди Мария и успя да преодолее Лопеш, но попадението не беше признато поради засада на аржентинеца.  Минута по-късно на терена прехвръкнаха искри, след като Марсело бутна Марко Верати, но реферът Клеман Тюрпен бързо овладя положението. В 38-ата минута Икарди се пребори за една топка в средата на терена и потърси Тома Мюние, който напредна и подаде към Мбапе в наказателното поле. Малко не достигна да Марсело да пресече подаването и да предотврати последвалото второ попадение във вратата на Лопеш.
В добавеното време на първото полувреме капитанът на ПСЖ Преснел Кимпембе фаулира откъсващия се нападател на гостите Муса Дембеле и само присъствието наблизо на Левин Курзава го спаси от червен картон, тъй като не се оказа последен в защитата. Реферът  отсъди пряк свободен удар, изпълнен от Усем Ауар, който стреля над вратата.
Втората част започна вихрено с попадения и във двете врати. Първо защитникът на Лион Марсал си отбеляза автогол в 47-ата минута, а само пет по-късно Мартен Терие намали резултата, след като беше изведен зад отбраната на парижани от Райън Черки. В 59-ата минута интригата се завърна на “Парк де Пренс”, след като Муса Дембеле направи резултата 2:3. Само минута по-късно Дембеле беше близо до изравнителен гол, след като засече топката на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му с десния крак мина над вратата. В 69-ата минута гредата спаси Лион от четвърто попадение, след удар на Мбапе. Четвърт час преди края в игра за ПСЖ се появи Единсон Кавани, който замени Мауро Икарди.
Само две минути и 58 секунди след появата си уругваецът вкара гола на спокойствието за парижани, след като прати топката в мрежата с удар отблизо след подаване на Ди Мария. Това беше гол №199 с екипа на парижани за Кавани, който е водещ реализатор в историята на ПСЖ.
Минута преди края на редовното време домакините имаха претенции за дузпа след нарушение на Рафаел срещу Пабло Сарабия, но такава не беше отсъдена. Парижани се разиграха в края, а тонусът на гостите спадна, като те започнаха да играят по-грубо под започналия да вали пороен дъжд над Париж. В края на мача Марсело извърши груб фаул срещу Мбапе около флагчето за корнер и получи жълт картон. След последвалото изпълнение на фаул не се случи нищо интересно и реферът свири край на мача. Така ПСЖ записа 20-ата си победа за сезона в Лига 1 и събра 61 точки на върха в класирането. Лион остана девети с 33.