Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Страсбург разби Реймс

Отборът на Страсбург постигна убедителна победа с 3:0 при домакинството си на Реймс от 24-ия кръг на Лига 1. По този начин Расинг си отмъсти на гостите за отпадането от Купата на лигата след дузпи в началото на януари.

И трите гола паднаха след почивката. В 50-ата минута Александър Джикю се разписа с глава след изпълнение на корнер. В 82-ата Маджид Уорис удвои след успешна комбинация с Людовик Ажорк. Крайното 3:0 оформи Кени Лала в добавеното време от дузпа, свирена за фаул на резервата Маршъл Мунетци срещу Лионел Карол.

Така Страсбург се изкачи на шестата позиция в класирането с 36 точки, докато Реймс е 10-и с три по-малко.