Макар и с десет човека, Монпелие стигна до победата срещу Сент Етиен (видео)

Отборът на Монпелие победи с 1:0 като домакин Сент Етиен и се изкачи до петото място в класирането във френската Лига 1.

Шампионите за 2012 година поведоха в 25-ата минута чрез Анди Делор, но трябваше да бранят аванса си с човек по-малко повече от полувреме, след като в 41-вата минута Жуниор Самбия бе изгонен с директен червен картон за спиране на голова възможност. Гостите от Сент Етиен дълго претендираха, че е трябвало да бъде отсъдена дузпа в ситуацията, но след намесата на ВАР съдиите решиха, че нарушението е било точно пред границата на наказателното поле. През второто полувреме Сент Етиен пренесе играта изцяло в полето на съперника, но не успя да създаде нищо интересно, с което да стигне поне до изравняване.

Загубата остави гостите на незавидното 15-о място с 28 точки, само на четири над зоната на изпадащите.