Италия

Интер отново е властелин на Милано след грандиозен обрат (видео)

09 февруари 2020 | 23:44 - Обновена
Интер продължи доминацията си над Милан в Дерби дела Мадонина, записвайки четвърта поредна победа над "росонерите". Тази вечер "нерадзурите" записаха впечатляващ успех с 4:2 над вечния си съперник. Символичните домакини в този двубой губеха с 0:2 на полувремето след голове на Анте Ребич в 40-ата и Златан Ибрахимович в 45-ата минута. Шведът записа седмото си попадение в дербито на Милано в 10-ия си мач и така стана най-възрастният голмайстор в историята на този сблъсък. През втората част обаче играчите на Антонио Конте бяха тотално преобразени и направиха пълен обрат в мача след точни изстрели на Марсело Брозович в 51-ата, Матиас Весино в 53-ата, Стефан де Фрай в 70-ата и Ромелу Лукаку в 90-ата минута. Така Интер взе ценни три точки и се изравни с Ювентус на върха в Серия "А".

Наставникът на "черно-сините" Антонио Конте не можеше да разчита на две ключови фигури в този мач. Лаутаро Мартинес бе наказан, а Самир Ханданович бе контузен. Така той заложи на Ромелу Лукаку и Алексис Санчес в предни позиции, а Антонио Кандрева и Ашли Йънг бяха на двете крила.

Добрата новина за "росонерите" бе, че Златан Ибрахимович е напълно здрав и готов да започне от първата минута. Шведът пропусна равенството с Верона (1:1) поради вирус, като само вчера проведе пълноценно занимание с отбора. Той обаче започна на върха на атаката с Хакан Чалханоолу зад гърба си. Саму Кастийехо и  Анте Ребич пък оперираха по крилата.

Интересното е, че Интер няма загуба в дербито вече девет поредни домакинства. Само два пъти в историята си "нерадзурите" са имали подобна положителна серия срещу Милан, когато са били символичен домакин на сблъсъка в Милано - 9 мача (1958) и 10 мача (1938). Интер, който спечели първото дерби с 2:0, вече има четири поредни успеха срещу "росонерите", като това не се бе случвало от 1983 година. Милан пък допусна едва трета загуба от "нерадзурите" през месец февруари от 15 мача - 1962 г., и 2009 г., осем пъти срещата е завършвала наравно, а Дяволът има четири успеха.

Милан започна мача по-настъпателно и с първата си възможност в срещата бе близо до октриване на резултата. В 8-ата минута Чалханоолу се освободи пред наказателното поле и шутира, но топката се отби от гредата.

Интер пък стигна до едно разбъркване пред вратата на Джанлуиджи Донарума в 12-ата минута, но символичните гости успяха да се ориентират добре и вратарят улови.

В 19-ата минута дойде първата голяма възможност за "нерадзурите". Диего Годин бе изпуснат и стреля отблизо с глава, но покрай вратата.

Добрите положения за Интер продължиха. В 24-ата минута Лукаку много добре видя включване на Матиас Весино и върна топката към него, уругваецът стреля от движение, но в ръцете на Донарума.

Милан обаче издебна своя шанс и откри резултата. В 40-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, където Ибрахимович надскочи Диего Годин и с глава свали към Анте Ребич, който отблизо вкара за 0:1. Ситуацията бе разгледана с ВАР, за да се прецени дали има нарушение на Златан при битката във въздуха, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

В 45-ата минута символичните гости организираха нова хубава атака. Тео Ернандес центрира отляво и само добрата намеса на на Стефан де Фрай попречи на Ребич да се разпише за втори път. При последвалия корнер обаче защитниците на Интер не се ориентираха добре, Франк Кесие продължи топката към Златан, който с глава я насочи във вратата за 0:2.

Втората част обаче започна със страхотен натиск на Интер, който даде резултат. В 51-ата минута Кандрева опита удар, който бе блокиран, но кълбото се озова в Марсело Брозович, който със страхотен изстрел от воле намали изоставането на своя тим.

Само две минути по-късно резултатът бе изравнен. Алексис Санчес получи извеждащ пас в пеналта, той овладя и върна назад към Матиас Весино, който без забавяне стреля във вратата за 2:2.

В 60-ата минута и Кандрева пробва шут от дистанция, но без особен успех.

Милан имаше добър шанс в 67-ата минута, когато Златан Ибрахимович стреля от фаул и топката профуча до гредата, но в аут.

Три минути по-късно Весино получи дълъг пас и свали с глава за Лукаку, който шутира, но покрай вратата.

В 70-ата минута играчите на Антонио Конте стигнаха до пълен обрат, след като Стефан де Фрай вкара прекрасен гол с глава в мрежата на Донарума.

В 78-ата минута Брозович опита далечен истрел, но без особено да затрудни стража на Милан, който следеше внимателно ситуацията.

В 80-ата минута влезлият като смяна Кристиан Ериксен бе близо да увечнае първото си дерби на Милано с гол. Той стреля от фаул от около 30 метра и разтресе напречната греда.

В 89-ата минута Николо Барела се отскубна от защитата и остана очи в очи с Донарума, но не успя да го преодолее.

В ответната атака Милан можеше до изравни, но късметът обърна гръб на Златан, който с глава нацели гредата.

В добавеното време на двубоя Виктор Моузес се освободи на аутлинията и прати меко центриране към Лукаку, който с глава оформи крайното 4:2.

Така Интер се поздрави с успеха и събра актив от 54 точки, като оглави класирането с равен актив с Ювентус и точка повече от Лацио. Милан пък остава на 10-ата позиция с 32 точки в актива си.

Кристиано Бирагивлиза Кристиано Бираги
84' Анте Ребич  Анте Ребичизлиза
Джакомо Бонавентура  Джакомо Бонавентуравлиза
81' Франк Кесие  Франк Кесиеизлиза
Лукас Пакета  Лукас Пакетавлиза
Антонио Кандреваизлиза Антонио Кандрева  80' Саму Кастийехо  Саму Кастийехоизлиза
Виктор Моузесвлиза Виктор Моузес  Рафаел Леао  Рафаел Леаовлиза
79' Андреа Конти  Андреа Контижълт картон
Алексис Санчесизлиза Алексис Санчес  72'
Кристиан Ериксенвлиза Кристиан Ериксен
Стефан де Фрайгол Стефан де Фрай  70'
62' Франк Кесие  Франк Кесиежълт картон
Николо Барелажълт картон Николо Барела  55'
Милан Шкриняржълт картон Милан Шкриняр
Матиас Весиногол Матиас Весино  54'
Марсело Брозовичгол Марсело Брозович  51'
Матиас Весиножълт картон Матиас Весино  48'
45' Златан Ибрахимович  Златан Ибрахимовичгол
40' Анте Ребич  Анте Ребичгол