Байерн и РБ (Лайпциг) забравиха за головете (видео)

Очакваното с голям интерес дерби на върха в Бундеслигата между Байерн (Мюнхен) и РБ (Лайпциг) завърши при 0:0, с което шампионите запазиха аванса си от 1 точка пред “червените бикове”. Баварците имаха огромно предимство преди почивката, но не стигнаха до гол. През второто полувреме пък футболистите на Лайпциг пропуснаха три 100-процентови възможности.
Сблъсъкът на “Алианц Арена” се превърна в тактическо надиграване между треньорите, в края на което и двамата трябва да са доволни. Борусия (Дортмунд) загуби в този кръг, а Борусия (Мьонхенгладбах) ще има шанс да се изравни с Разенбалшпорт, ако вземе отложения си мач срещу Кьолн.

Жозе Моуриньо беше на трибуните, тъй като неговият Тотнъм среща РБ на 1/8-финалите в Шампионската лига.

Треньорът на Байерн Ханзи Флик беше оставил Филипе Коутиньо на пейката, като вместо това гласува доверие на Леон Горетцка. Томас Мюлер и Серж Гнабри трябваше най-много да помагат на Роберт Левандовски в предни позиции.

Гостите, които бяха лидери на полусезона, изненадаха с включването на Дани Олмо като централен нападател, а Тимо Вернер стартира на лявото крило.
За пореден път "червените бикове" не бяха приети добре от привържениците на Байерн, които не спират да ги обиждат още от влизането им в елита.
Леон Горетцка имаше първия шанс още във втората минута, а в петата Тиаго Алкантара затрудни Питър Гулачи с удар под гредата, но до гол не се стигна.

Баварците продължиха да доминират и в 11-ата пак Горетцка се размина с попадение.

След това съставът на Юлиан Нагелсман успя да изравни играта и в 30-ата минута Жером Боатенг се намеси в последния момент, преди Кристофер Нкунку да засече в мрежата.

В 39-ата Левандовски вече виждаше как кълбото влиза във вратата, но пред голлинията Дайо Упамекано протегна крак и изби.
Втората част започна със 100-процентов пропуск на капитана на Лайпциг Марсел Забитцер, който от няколко метра шутира над гредата.
В 49-ата Боатенг сгреши пред наказателното поле, след което Вернер успя да задмине излезлия напред Нойер, но после Дейвид Алаба подложи тяло и спря полета на топката към опразнената врата. Кълбото срещна ръката на австрийския национал, но тя беше плътно прилепена към тялото му и по тази причина не беше отсъдена дузпа.
В 54-ата Левандовски беше спънат в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, но ВАР сигнализира за засада на поляка при атаката.
След час игра Флик извади неубедителния Гнабри и заложи на Коутиньо.

В 63-ата гостите сътвориха третия си голям пропуск. Нкунку изведе Тимо Вернер едно на едно с Нойер, но германският национал шутира в аут.
Нестабилен беше Упамекано в центъра на отбраната на Лайпциг и в 65-ата за малко Алфонсо Дейвис да накаже това.

В 80-ата Лева изведе Горетцка за най-чистата ситуация за Байерн за второто полувреме до момента, но вратарят Гулачи отрази удара по земя.

Две минути преди изтичането на редовното време Кимих центрира към Павар, но той не успя да засече. Това беше и последният интересен момент в срещата.