Реал Сосиедад пречупи Атлетик Билбао в баската схватка (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надигра Атлетик Билбао с 2:1 в дуел от 23-тия кръг на Ла Лига. Кристиан Порту (65) откри за “чури урдин”, Иняки Уилиямс (71) изравни, а Александър Исак донесе успеха на домакините с попадение в 83-тата минута. Победата качи тима на Иманол на шестото място в класирането.

През първото полувреме двата тима бяха по-предпазливи и по-рядко стигаха до голови положения. В десетата минута сансебастианци развиха интересна атака, която завърши с удар на Порту и много добро спасяване на вратаря Унай Симон. По-добрата игра на домакините не им помогна да стигнат до попадение.
В 65-ата защитата на “лъвовете” беше хваната неподготвена. Исак се разходи в наказателното поле и асистира на Порту, който отбеляза от фронтална позиция от осем метра - 1:0. В 71-вата Икер Муниаин изведе Уилиямс, който насочи покрай вратаря по диагонала. В 83-тата Аднан Янузай подаде в наказателното поле към Порту, който технично чукна с пета и асистира на Исак. Първият удар на шведа беше отразен, но при добавката се получи гол - 2:1. В самия край на срещата Муниаин беше изгонен с директен червен картон след грубо нарушение.