Черно море и Лудогорец 2 не се победиха

Отборите на Черно море и Лудогорец 2 завършиха наравно 2:2 в контролна среща на стадион “Младост”. Преди началото на двубоя пред феновете бе представен отборът на "моряците" за пролетния дял от шампионата.

”Моряците” създадоха първата опасност в мача. Още в третата минута Мартин Минчев открадна топката в половината на Лудогорец, напредна през центъра, подаде към Исмаил Иса вляво, който стреля технично, но стражът на гостите успя да спаси. В 24-ата минута Матиас Курьор центрира в наказателното поле, където Родриго с ефектна задна ножица стреля към вратата, но стражът на разградчани успя да спаси. В 32-ата минута Черно море поведе в резултата. Исмаил Иса проби по фланга, върна топката към точката на дузпата, където футболист на гостите не успя да изчисти. Кълбото попадна във Васил Панайотов, който от близо разстреля стража на съперника за 1:0. Малко след това Родриго не успя да реализира от добра ситуация. В 37-ата “моряците” вкараха втори гол. Рожденикът Патрик подаде в наказателното поле към Исмаил Иса, който между трима успя да вкара за 2:0.

В 54-ата минута Тихомир Димитров намали резултата. Той се разписа след центриране отдясно и с крак успя да прехвърли вратаря Иван Дюлгеров за 2:1. В 57-ата Димитър Митков с глава засече подаване отляво и реализира за 2:2. В 60-ата минута Илиан Илиев пусна 8 нови футболисти. Това са Димитриос Хантакиас, Мирослав Енчев, Мехди Букаси, Емил Янчев, Лъчеар Йорданов, Габриел, Илиан Илиев и Дани Кики. На терена останаха Виктор Попов, Цветомир Панов и вратарят Иван Дюлгеров. В 65-ата минута Букаси стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина покрай страничната  греда. В 74-ата минута на местата на Виктор Попов и Цветомир Панов в игра влязоха Петър Вуцов и Йордан Радев. В 80-ата минута Илиан Илиев опита удар от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на бранител.