Дюк възкръсна на два пъти за велик триумф срещу Северна Каролина

Дюк спечели голямото колежанско дерби със Северна Каролина с 98:96. “Сините дяволи” ликуваха след продължение, като за да стигнат до триумфа наваксаха изоставане от 13 точки в последните 4 минути и половина от редовното време. Тре Джоунс вкара последните три точки за гостите, включително и кош в последната секунда за 84:84, изпратил срещата в продължение.

Допълнителните пет минути също бяха драматични и Дюк поведоха с 90:85, но допуснаха обрат и 21 секунди преди сирената губеха с 91:96. Баскетболистите на Майк Кжижевски обаче показаха невероятен колективен дух и желание за победа, а и с лека доза шанс успяха отново да възкръснат, за да триумфират с 98:96.

Тре Джоунс завърши с 28 точки, 6 асистенции и 5 борби за победителите, повтаряйки Майкъл Джордан. За последнно именно Въздушния бе правил 28/5/5 в голямото дерби. Тре изравни резултата за 96:96 преди Уендел Мур да вкара финалните две точки за гостите. Преди това именно Джоунс прати мача в продължение.

Уендел Мур приключи със 17 точки и 10 борби за Дюк, Върнън Кери реализира 18, а Касиъс Стенли - 22. За Северна Каролина Коул Антъни бе най-добър с 24 точки и 11 борби.

Блу Девилс са с баланс 20-3, докато Тар Хийлс не играят най-добрата си година с 13 загуби в 23 мача.