Воложанина се класира на 18-о място в многобоя на турнира в Москва

Българката Татяна Воложанина се класира на 18-о място в многобоя на турнира Гран При по художествена гимнастика в руската столица Москва.

Воложанина събра сбор от 72.850 точки след четирите си изпълнение. Днес тя игра с бухалки и лента, но допусна грешки и получи оценки съответно 18.650 и 15.350.

След първия състезателен ден вчера българката беше 19-а във временното класиране за многобоя, след като беше оценена със 17.950 на обръч и 20.900 на топка.

Така Татяна Воложанина ще играе само на финала на топка в неделя.

Победителка в многобоя стана рускинята Дина Аверина със сбор от 93.200 точки, а след нея се наредиха сънародничките й Даря Трубникова с 92.450 и Лала Крамаренкко с 89.100 точки.

Една от най-добрите руски гимнастички Арина Аверина, която след първия състезателен ден беше четвърта в многобоя, днес не излезе за изпълнение на композициите си с бухалки и лента поради контузия.

Гран при на Москва завършва в неделя с финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите.