Монтана с драматична победа срещу Берое в баскетболното дерби при жените

Шампионът на България по баскетбол при жените Монтана 2003 нанесе първо поражение на лидера в класирането Берое, след като го победи с 81:78 (27:27, 18:17, 20:22, 16:12) в най-интересния мач от петия кръг на втората фаза на първенството.

Баскетболистките на треньора Стефан Михайлов изоставаха през почти цялото второто полувреме, като след кош на Теодора Динева Берое повде със 78:73 само четири минути преди края.

Това обаче се оказаха последните точки за старозагорки и след серия от 8:0 в заключителните 3:21 минути Монтана обърна съперника си и спечели.

Най-резултатна за победата на шампионките бе капитанката Димана Георгиева, която завърши с 19 точки и 11 борби. Христина Иванова добави 17 точки, докато Виктория Стойчева остана с 15.

За Берое Гергана Иванова бе най-полезна в атака с 19 точки, а Жаклин Златанова приключи с 15 точки и 12 борби срещу името си.