Ним изненада Ница като гост за трета поредна победа

Борещият се за оцеляването си Ним продължава да драпа със зъби и нокти за мястото си в Лига 1. Тази вечер тимът спечели с 3:1 гостуването си на Ница и така записа трета поредна победа на сметката си.

Дмакините първи взеха преднина в мача. Клод Морис нахлу в наказателното поле, финтира защитник и вкара за 1:0.

В края на полувремето обаче Ним изравни чрез Лоик Ландре, който отбеляза с глава след корнер в 43-ата минута. Веднага след това гостите вкараха и втори гол чрез Ромен Филипото, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка.

В 49-ата минута Ница остана в намален състав, след като Хишем Будауи си изкара дирекетн червен картон след необмислен шпагат в краката на съперник.

Ним се възползва от това и в 53-ата минута излезе напред в резултата. Една Лошо изчистена топка попадна във Филипото, който със страхотен шут от воле вкара за 1:2.

В самия край на срещата гостите подпечатаха успеха си и с трети гол след хубава контраатака, завършена с удар по земя от Муса Коне.

Въпреки победата Ним остава в опасната зона на 18-ата позиция с 24 точки. Ница пък е в средата на таблицата на 10-ото място с 33 точки.