Специя продължава да ниже победи, Гълъбинов отново записа минути

Отборът на Специя продължава възходящия си ход в Серия “Б”. Днес възпитаниците на Винченцо Италиано надиграха Перуджа с класическото 3:0 като гост, като така продължиха добрата си серия от три поредни победи и общо четири в последните си пет мача. Българският нападател Андрей Гълъбинов отново получи шанс да поиграе в края, като влезе на мястото на Мбала Н’Зола в 75-ата минута.

Специя стигна до успеха с два гола от дузпи на Матео Ричи в 41-ата и 73-ата минута и още един на Н’Зола в 60-ата минута.

С тази победа Специя продължава да се изкачва в класирането, като изпревари днешния си съперник и вече е на 5-ата позиция с 34 точки. Перуджа пък падна до 8-ото място с 33 точки. Водач е Беневенто с 51 точки.