Сампдория потопи Торино за 10 минути

Отборът на Сампдория победи с 3:1 при визитата си на Торино от 23-ия кръг на Серия “А”, като дори и треньорската смяна през седмицата не помогна на домакините да избегнат петата си поредна загуба във всички турнири с обща голова разлика 4:20.

И четирите попадения в мача паднаха през второто полувреме. “Биковете” бяха тези, които поведоха в резултата чрез Симоне Верди в 56-ата минута. След това обаче в рамките на едва 10 минути получиха три гола в своята врата. В 70-ата Гастон Рамирес завъртя по перфектен начин топката и така се разписа от пряк свободен удар. Пет минути по-късно уругваецът отбеляза второто си попадение в мача - този път от воле след асистенция на Фабио Куалярела. В 79-ата минута 37-годишният ветеран беше изведен сам срещу вратаря, но Армандо Ицо го повали точно в момента на удара му. Това означаваше директен червен картон за защитника и дузпа за противниковия отбор. Именно Куалярела се зае с изпълнението и така оформи крайното 3:1 в полза на “биковете”.

Така Сампдория остава 16-и в класирането, но вече е с 23 точки в своя актив, докато Торино е 13-и с 27 пункта.