Верона съсече Ювентус, Роналдо с рекорд за "бианконерите"

Отборът на Верона обърна Ювентус и го победи с 2:1 на “Маркантонио Бентегоди” в късната среща от днешната програма на 23-ия кръг на Серия “А”. Кристиано Роналдо откри резултата за гостите в 65-ата минута, като по този начин той се разписа в 10-и пореден шампионатен мач, с което подобри клубния рекорд в това отношение. След това обаче Фабио Борини изравни в 76-ата минута, а обратът стана пълен в 86-ата минута, когато резервата Джампаоло Пацини беше точен от дузпа. Така домакините вече са непобедени в осми пореден мач, а само дни преди това първо завършиха наравно 1:1 с Милан, а след това направиха нулево реми с Лацио.
Маурицио Сари не бе направил нито една промяна в стартовите си 11 от победата с 3:0 над Фиорентина. Така триото в атака отново бе съставено от Дъглас Коста, Гонсало Игуаин и Роналдо. Нападението на Верона пък бе поверено на Фабио Борини, Матия Дзакани и Матео Песина.
Още във втората минута Игуаин пробва изстрел, но Корай Гюнтер се хвърли на шпагат и така топката излезе в ъглов удар. В десетата Давиде Фараони отправи силен шут отстрани на наказателното поле, но Войчех Шчесни се протегна и изби в корнер. При последвалото му изпълнение Песина беше оставен непокрит, но ударът му мина покрай вратата. В 15-ата Леонардо Бонучи опита воле от далечно разстояние, което обаче се оказа неточно. В 18-ата Борини също се отчете с пропуск. Малко след това Коста направи рейд и нанесе шут, който разтресе напречната греда след намесата на Марко Силвестри.
В 21-ата минута при центриране от пряк свободен удар рожденикът Мараш Кумбула засече с глава топката, а Шчесни я добута в своята мрежа. Попадението обаче беше преразгледано от ВАР и впоследствие отменено заради много тънка засада. Въпреки това, домакинският натиск продължи, като в 30-ата минута Фараони не сполучи със свой изстрел. В 36-ата Роналдо отправи техничен удар по земя, който срещна страничната греда. В 41-ата португалецът отново пробва шут, но този път не уцели рамките на вратата. Малко след това нападателят опита късмета си и с глава, но ударът му се оказа в аут.
В 52-ата минута "бианконерите" имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Гюнтер, но колегите на съдията от ВАР му потвърдиха, че няма достатъчно основания за такова отсъждане. В 56-ата настана хаос в наказателното поле на гостите, които обаче някак си се справиха с опасността пред тяхната врата. Тогава Куадрадо повали Дзакани, но тъй като топката не беше ничия, съдията отново си замълча.
Така дойде 65-ата минута, когато резервата Пауло Дибала изведе по чудесен начин Роналдо сам срещу противниковия защитник Амир Рахмани. Португалецът хладнокръвно се справи с бъдещото попълнение на Наполи и прати топката в долния ъгъл на вратата, пазена от Силвестри. В 69-ата Роналдо се опита да вкара за втори път в мача, но след рикошет той спечели само корнер.
В 71-ата, пред погледа на Бонучи, появилият се секунди по-рано на терена Джампаоло Пацини отправи удар с глава, който обаче беше уловен от Шчесни. Веднага след това Коста бе принудително заменен от Аарън Рамзи. В 76-ата след две поредни грешки на Родриго Бентанкур и Миралем Пянич топката се озова в Борини, който я насочи в мрежата за 1:1. В 85-ата след нов негов удар топката излезе в корнер. При последвалото му изпълнение Кумбула отправи изстрел, който се отби в Бонучи, удари се в гредата и доведе до нов корнер. Съдията обаче прегледа ситуацията и се оказа, че капитанът на торинци е играл с ръка. Така реферът си промени решението и посочи бялата точка. Ветеранът Пацини се зае с изпълнението и превърна дузпата в гол. До края усилията на гостите за изравняване на резултата не се оказаха достатъчни и по този начин "жълто-сините" се поздравиха с победата.
Въпреки загубата, Ювентус остава лидер в класирането с 54 точки. Ако обаче вторият Интер победи Милан в Дерби дела Мадонина, "нерадзурите" ще се изравнят със "Старата госпожа". Лацио също дебне от третата позиция. Верона пък се изкачи на 6-ото място с 32 пункта и вече е в зона "Лига Европа".

ВЕРОНА - ЮВЕНТУС 2:1

0:1 Роналдо (65')
1:1 Борини (76')
2:1 Пацини (86' д.)

Верона: Силвестри, Рахмани, Кумбула, Гюнтер, Фараони, Амрабат, Велосо, Лазович, Песина, Дзакани, Борини

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Сандро, Бентанкур, Пянич, Рабио, Коста, Игуаин, Роналдо