Добруджа измъкна победа над Марек след петгеймова драма (статистика)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа много драматична 5-а поредна и общо 11-а победа в Суперлигата на България за мъже. Играчите на треньора Петър Шопов се наложиха доста трудно като гост на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:19, 25:22, 30:32, 21:25, 15:10) в един от най-интересните мачове от 15-ия кръг на първенството, игран тази вечер пред около 600 зрители в зала "Спортна".

Така добричлии остават на 3-о място във временното класиране с 11 победи, 4 загуби и 33 точки. Марек пък остава на 5-а позиция с 9 победи, 6 загуби и 28 точки. В следващия 16-и кръг Добруджа е домакин на Левски, а дупничани ще гостуват на Арда (Кърджали).

Гостите от Добруджа взеха инициативата от началото на първия гейм, като поведоха без проблем след убедително 25:19. Във втората част домакините от Марек тръгнаха добре, но добричлии успяха да изравнят. Играчите на Виктор Карагьозов отново излязоха напред, но след битка точка за точка Добруджа обърна и увеличиха аванса си след 25:22. Третия гейм бе най-оспорван. Въпреки, че отначало дупничани бяха доминиращи, постепенно Добруджа се доближи. Това мобилизира дупничани и те успяха да задържат предимството си. След 20-а точка обаче двата тима се "захапаха". След 8 геймбола и 32:30 Марек намали изоставането си на 1:2.

Четвъртата част започна под диктовката на Марек, след което домакините намалиха темпото. Те, обаче, продължиха да доминират и едва след 18-а точка се завърза интрига за кратко. Все пак, играчите на Виктор Карагьозов се откъснаха и вкараха мача в тайбрек след 25:21. Там, в по-голямата част от времето, Добруджа доминираше и в крайна сметка се поздрави с победата след 15:10 и 3:2.

Най-полезен за Добруджа стана Пламен Шекерджиев с 21 точки (46% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) за победата. Жулиен Георгиев добави още 16 точки (3 аса и 35% ефективност в атака) за успеха. За домакините от Марек Светослав Иванов завърши с 20 точки (2 блока, 47% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), а влезлият като резерва Петър Христосков се отчете с 15 точки (3 блока и 40% ефективност в атака), но и това не помогна за победа.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 2:3 (19:25, 22:25, 32:30, 25:21, 10:15)
МАРЕК: Светослав Станков 5, Илиян Преспов 12, Светослав Иванов 20, Яни Георгиев 12, Борислав Апостолов 3, Павел Душков 9 - Владислав Иванов-либеро (Петър Христосков 15, Чоно Пенчев, Костадин Стойков-либеро 1)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев 1, Жулиен Георгиев 16, Пламен Шекерджиев 21, Димитър Маринков 8, Александър Кордев 12, Франко Джагета - Николай Тодоров-либеро (Иван Петров 6, Светослав Арнаудов 12, Йордан Пеев, Иван Крачев 3)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.