Вердер затъва все повече (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) претърпя домакинско поражение с 0:2 от Унион (Берлин) в среща от 21-вия кръг на Бундеслигата. Мариус Бюлтер вкара двете попадения в 53-тата и 71-вата минути. Това е трета поредна загуба на бременския тим и общо 12-а през сезона. Вердер остава на 17-ата изпадаща позиция. Гостите от "Старото лисничетйство" се изкачиха до 11-ото място.

През първото полувреме "зелените" контролираха топката и по-често атакуваха. Най-добрата възможност се откри пред Максимилиан Егещайн в 26-ата минута. Той получи подаване от Леонардо Битенкурт в наказателното поле и стреля опасно покрай гредата. Егещайн не намери топката по най-добрия начин, а иначе можеше да нанесе и по-добър удар. В 43-ата и гостите създадоха добра възможност: Юя Осака намери Марко Фридъл и той стреля близо до гредата.

В 53-ата гостите от Берлин стигнаха до гол. Кристофер Ленц подаде към Мариус Бюлтер в наказателното поле и последва точен изстрел в десния ъгъл за 0:1. В 58-ата Дейви Зелке отправи опасен изстрел от малък ъгъл - вратарят на гостите спаси. Попадението даде увереност на Унион и те продължиха да атакуват опасно. Ленц и Флориан Хюбнер пропуснаха преди да се стигне до втория гол във вратата на домакините. В 71-вата Бюлтер реализира второ попадение, като този път се разписа от малък ъгъл.