Трагичната защита провали Борусия (Дортмунд) (видео)

Слабата игра в отбрана беше в основата на разочароващата за Борусия (Дортмунд) загуба с 3:4 при гостуването на Байер (Леверкузен) в двубой от 21-вия кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” водеха с 3:2 до 81-вата минута, но допуснаха две попадения в рамките на две минути и така остават на 3 точки от лидера Байерн (Мюнхен), който в неделя посреща втория в класирането РБ (Лайпциг).
За първи път след идването си в клуба Ерлинг Холанд не успя да се разпише за вестфалци, но пък това стори още при дебюта си Емре Джан, който беше взет от Ювентус. Отборът на Люсиен Фавър на два пъти водеше в резултата, но в крайна сметка остана с празни ръце. Освен това Дортмунд е допуснал цели 32 гола - най-много от всичко в топ 6. С тази победа пък Леверкузен се приближи само на 2 точки до място в зона “Шампионска лига”.

Кевин Фоланд беше точен за "аспирините" в 20-ата минута, но две по-късно Матс Хумелс изравни. В 34-ата Емре Джан изведе "жълто-черните" напред, но две преди почивката Фоланд реализира за 2:2 с второто си попадение. Рафаел Герейро върна преднината на Борусия в 65-ата, но в 81-вата Леон Бейли беше точен за 3:3. В 82-ата Ларс Бендер донесе успеха на Байер - 4:3. Двата отбора удариха и по една греда.

За Борусия това е втори тежък удар в рамките на тази седмица, след като преди дни тимът отпадна от турнира за Купата на Германия.

В началните минути Холанд не реагира добре след подаване на Джейдън Санчо и пропусна шанса да шутира от изгодна ситуация.

В 19-ата норвежкият стрелец излезе сам срещу Лукас Храдецки, но вратарят спаси.

Секунди по-късно домакините нанесоха своя удар. Надим Амири изведе Кевин Фоланд в коридор, като нападателят запази контрол върху топката и майсторски я насочи в долния ляв ъгъл на Роман Бюрки за 1:1.
Борусия обаче отговори светкавично с изравнително попадение на Матс Хумелс в 22-ата. Защитникът вкара с глава след центриране от корнер.
Скоро след това Муса Диаби опъна мрежата на Дортмунд, но голът не беше зачетен заради засада.
Последваха силни минути за Дортмунд и в 34-ата Джан заби великолепен гол от далечно разстояние - 2:1 за гостите.

Две минути преди паузата обаче Кевин Фоланд вкара още веднъж, с което изравни резултата.
На полувремето и двамата треньори направиха по една смяна. Футболистът, който се появи в редиците на гостите - Джовани Рейна, стана причина за незачетено попадение малко по-късно. В 52-ата Санчо заби хубав гол след подаване на Ашраф Хакими, но ВАР сигнализира за нарушение на Рейна при атаката, заради което в крайна сметка попадението не беше признато.

В 58-ата страничната греда спаси Храдецки от трети гол в мрежата му. Същото се случи и на другата врата в 64-ата, когато Кай Хавертц се озова сам срещу Бюрки, но намери левия стълб.

В ответната атака Борусия все пак постигна целта си. Хакими намери връхлитащия отляво Герейро и португалецът заби кълбото в мрежата за 3:2, без този път да има какво да попречи.

Леверкузен намери сили за обрат и той стана светкавично. В 81-вата Бейли реализира за 3:3, а секунди по-късно Ларс Бендер с глава изведе домакините напред - 4:3.