Интрига срещу Берое нямаше, а Левски Лукойл отново е на финал (галерия)

Левски Лукойл ще защитава трофея в efbet Купа на България. У дома в зала “Универсиада” селекцията на Тити Папазов елиминира миналогодишния си подгласник Берое (Стара Загора) след победа с 81:62, която дойде в мач, контролиран от баскетболистите в синьо през цялото време и на практика лишен от каквато и да е интрига. Във финалната среща носителите на Купата ще срещнат Балкан (Ботевград) или Рилски спортист (Самоков).

83 efbet Купа на България: Левски Лукойл - Берое

Берое поведе за кратко в началото, но Левски Лукойл бързо поведе в резултата и остана начело в оставащото време през първата част. “Сините” дръпнаха с 8:3, но четири бързи точки на гостите ги доближиха до 8:7. Отговорът на столичани бе мигновен - 9-0 и 16:7, а минути след това те вече имаха аванс от 10 точки - 24:14, малко след като беройци бяха доближили до 20:14. Първата четвъртина завърши при резултат 27:16.

Пет поредни точки на Петков дадоха старт на втората част и увеличиха преднината на Левски Лукойл до 32:16. Баскетболистите на Тити Папазов отново разчитаха на надмощието си под коша, което беше осезаемо и увеличиха преднината си до 39:21. Четири минути преди почивката разликата достигна и 20 точки - 43:23, а полувремето настъпи при 50:31.

Пет поредни точки на Берое свалиха разликата до 50:36, а столичани от своя страна влязоха в лоша серия от близо 4 минути без кош, която в крайна сметка приключи за 52:38, а поредни тройки на Минчев и Йънг успокоиха домакините - 58:38. Разликата се задържа около двадесетте точки и в оставащите минути, за да приключи третата четвърт при 63:43.

Старозагорци свалиха до 15 точки след подновяването на играта, но множество грешки в атака за тях и успешни нападения на Левски Лукойл върнаха преднината на домакините - 73:51. Съперниците им нямаха сили за обрат и така заслужено победата бе за столичани след 81:62.

Брендън Йънг, който влезе като резерва, вкара най-много за победителите - 14 точки. Чавдар Костов добави 13, а Данило Тасич и Христо Захариев останаха с по 11 всеки. Павлин Иванов с 15, Станимир Маринов с 12 и Павел Маринов с 10 оформиха триото топреализатори за Берое.